Styczeń 2012

Szkolenie z pisania wniosków i zarządzania projektami:

W dniach 30-31 stycznia 2012 roku, członkowie Stowarzyszenia wzięli udział w szkoleniu na temat zarządzania projektami. Przeprowadziła je dr Sonia Rzeczkowska - trener i specjalista w pozyskiwaniu funduszy dla organizacji pozarządowych.

Szkolenie odbyło się w ramach projektu „Inqbator – Ośrodek Wsparcia Instytucji Ekonomii Społecznej” realizowanego przez Rudzką Agencję Rozwoju „INWESTOR”.

Program szkolenia obejmował planowanie i pozyskiwanie funduszy dla organizacji pozarządowych, tworzenie projektów, wypełnianie wniosków, współpracę ze sponsorami i sektorem publicznym.

 

Luty 2012

Walne Zebranie członków Stowarzyszenia:

24 lutego 2012 roku odbyło się pierwsze Walne Zebranie członków Stowarzyszenia Miłośników Nakła Śląskiego im. Jana Bursiga. Miało charakter sprawozdawczo - wyborczy. Zarząd przedstawił raport z rocznej działalności oraz omówił realizowane projekty. Podjęto uchwałę w sprawie zmiany statutu Stowarzyszenia, liczebności składu Zarządu. Przyjęty został również plan działalności oraz plan finansowy na rok 2012.

 

Marzec 2012

Szkolenie z opracowania Strategicznego Planu Działania Stowarzyszenia na lata 2012-2020

W dniach 12 - 13 marzec 2012 po raz kolejny członkowie naszego Stowarzyszenia spotkali się w Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim - tym razem na szkoleniu dotyczącym opracowania Strategicznego Planu Działania na lata 2012 - 2020.

Tak jak poprzednio szkolenie poprowadziła pani Sonia Rzeczkowska. Podczas zajęć mieliśmy zapewniony smaczny poczęstunek i miłą atmosferę, sprzyjającą tworzeniu strategii na przyszłość.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobyte kwalifikacje.

Mini-Euro Świerklaniec 2012

17 marca na sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. kai Mireckiej odbyło się losowanie grup Mini Euro 2012. Wydarzenie to było organizowane przez Pana Adrzeja Łężaka i Stowarzyszenie Centrum Aktywności Lokalnej ze Świerklańca. Stowarzyszenie Miłośników Nakła Śląskiego im. Jana Bursiga było jego współorganizatorem.

Uroczysta gala na sali gimnastycznej wzbudziła duże zainteresowanie, a 16 drużyn trampkarzy miało okazję stać się reprezentantami państw biorących udział w prawdziwym Euro 2012.

W marcu zrealizowano również zadanie publiczne, którego celem było wydanie publikacji "Bibliografia Gminy Świerklaniec za lata 2000 - 2010". Więcej na temat tego projektu można przeczytać w zakładce "Publikacje"

 

Maj 2012

Pierwsze ognisko

W sobotę 5 maja 2012 na boisku Klubu Sportowego „Orzeł” w Nakle Śląskim odbyło się pierwsze ognisko, mające zintegrować członków Stowarzyszenia, ich rodziny oraz przyjaciół. Bardzo długo czekaliśmy na okazję, aby spotkać się poza tradycyjnymi czwartkowymi zebraniami. W końcu się udało!

Zaczęło się o godzinie 17:00 – ustawione w krąg ławki i krzesła pozwoliły nam jeszcze mocniej poczuć się wspólnotą, a przygotowane wcześniej kawa i ciasto wprowadziły domową atmosferę. Z minuty na minutę przybywało gości. Mimo, że nie wszyscy członkowie Stowarzyszenia dali radę przybyć na spotkanie i tak było nas około 50 osób.

Około 19:30 rozpoczęliśmy pieczenie kiełbasek, a w kręgu nadal toczyły się rozmowy. Cała zabawa zakończyła się około 23:00, ale z pewnością trwałaby jeszcze dłużej, gdyby nie burza, która zbliżała się nad Nakło.

Wszyscy będziemy jednak miło wspominać to wydarzenie, licząc na to, że wkrótce w podobnych okolicznościach spotkamy się znowu.

 

Czerwiec 2012:

Zakończono realizację projektu "Dzieci nie śmieci". Sprawozdanie z tego działania możecie przeczytać w zakładce "Projekty".

 

Październik 2012: 

Zakończono realizację zadania publicznego "Wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych Alei Lipowej - pomnika przyrody w Nakle Śląskim". Sprawozdanie z działania można przeczytać w zakładce "Projekty"

 

Listopad 2012:

Jesienne porządki

W sobotę 2 listopada br. spotkaliśmy się na skwerze przed ośrodkiem zdrowia w Nakle Śląskim. Oczywiście nie wszyscy mieli czas, ale ci co mieli, dzielnie wzięli się do pracy .Wygrabiliśmy skwer z  jesiennych liści. Efekty można  zobaczyć na załączonej fotografiach.

 

Nadzwyczajne walne zebranie

 

W dniu 22 listopada (czwartek) o godz. 20:00 odbyło się Walne zebranie Naszego Stowarzyszenia. Tematem było nadanie honorowego członkostwa hrabiemu Andreasowi Henckel von Donnersmarck.

 

Grudzień 2012

Zakończono realizację projektu "Akademia Rękodzieła". Więcej na temat tego działania można przeczytać w zakładce "Projekty"