19 października 2019 r. Stowarzyszenie Miłośników Nakła Śląskiego im Jana Bursiga miało przyjemność realizować kolejny projekt. "Świerklaniecki park oczami artysty" to propozycja warsztatów dla wszystkich mieszkańców Gminy Świerklaniec oraz najbliższej okolicy, którzy w twórczy sposób chcieli rozwinąć swoje pasje i zainteresowania. Przygotowaliśmy trzy bloki warsztatowe: plener malarski, warsztaty fotograficzne dla początkujących z kompozycji w fotografii oraz warsztaty przestrzenne tworzenia makiet. W zajęciach uczestniczyło ponad dwadzieścia osób, wspieranych merytorycznie przez profesjonalnych artystów. Pogoda dopisała, a podczas artystycznej eksploracji jednego z najpiękniejszych miejsc naszej gminy powstało wiele prac. 

Szczególne podziękowania za pomoc w realizacji zadania należą się Gminnej Bibliotece Publicznej w Świerklańcu, na której pomoc i wsparcie zawsze możemy liczyć.

 

W Galerii SMNŚl można też zobaczyć zdjęcia z realizacji projektu.


Projekt realizowany jest w ramach zadania publicznego w dziedzinie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego dofinansowanego przez Powiat Tarnogórski.

 
 
 
 
 

Joomla Templates by Joomla51.com