Stowarzyszenie Miłośników Nakła Śląskiego im. Jana Bursiga we wspołpracy z Zespołem Szkół im. Kai Mireckiej w Nakle Śląskim właśnie zrealizowało projekt „Pszczółki z nakielskiej szkółki” finansowany przez Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach.

Projekt trwający od maja do listopada 2013 miał na celu edukację dzieci z klas I-III szkoły podstawowej w zakresie zdrowego odżywania na przykładzie wartości odżywczych miodu.

Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji! Przygodę ze zdrowiem dzieci zaczęły od wizyty w nakielskich sklepach, w których wzięły udział w „żywej lekcji” pt. „Wiem, co jem”. Efektem zajęć były plakaty i książeczki o zdrowym odżywianiu, które można było oglądać na wystawie w filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Nakle Śląskim. Dla najlepszych młodych strażników zdrowego odżywiania przewidziano cenne nagrody rzeczowe.

Wiele emocji i wrażeń przyniosła także wizyta w pasiece nakielskiego pszczelarza, p. Stanisława Gada, który przekazał wszystkim wiele cennych, często zaskakujących informacji na temat życia pszczół.

Do projektu włączono także rodziców uczniów. Dorośli wzięli udział w spotkaniu z dietetykami, którzy radzili, co jeść, aby długo i zdrowo żyć. Rodzice mieli ponadto okazję zobaczyć ciekawą prezentację multimedialną przygotowaną przez Radną Sejmiku Województwa Śląskiego, panią Barbarę Dziuk. Na efekty prelekcji nie trzeba było długo czekać! Rodzice postanowili wcielić wskazania fachowcow w życie i przygotowali dla swoich pociech pyszne, zdrowe śniadanko.

W listopadzie i grudniu „Pszczółki” z Nakła Śląskiego włączyły się w szkolną akcję charytatywną „Śpieszmy się pomagać”, podczas której zorganizowały happening namawiający lokalną społeczność do zdrowego odżywiania. Podczas akcji, wspólnie z rodzicami serwowały zdrowe kanapki, częstowały wafelkami z miodem i bakaliami oraz zaprezentowały autorski filmik edukacyjny. Na zakończenie projektu odbył się konkurs wiedzy o zdrowym żywieniu.

 

Projekt "Pszczółki z nakielskiej szkółki" został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach

 

Poniżej można obejrzeć zdjęcia dokumentujące przebieg projektu:

 
 
 
 
 

Joomla Templates by Joomla51.com