„Dzieci nie śmieci” to projekt, który Stowarzyszenie Miłośników Nakła Śląskiego im. Jana Bursiga realizowało z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim od stycznia
2012 roku.

Kwota 7000 złotych na przeprowadzenie działań pochodziła z funduszy Programu Regionalnego Równać Szanse 2011, który prowadzony jest już od lat przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. W projekcie brała udział młodzież uczęszczająca do Centrum Kształcenia Rolniczego.

W ramach „Dzieci nie śmieci” odbyły się dwa konkursy: plastyczny i literacki, w których uczniowie mogli pokazać swoje talenty artystyczne. W konkursie plastycznym nagrodzeni zostali:

I miejsce – Joanna Paulus

II miejsce – Kamila Dej, Weronika Paprota

III miejsce – Paweł Sok, Przemysław Kubanek.

Nagrodami były bony towarowe do hurtowni papierniczej A-Z Biuro o wartości 200 i 100 zł.

Z kolei w konkursie literackim komisja wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce – Grzegorz Duda

II miejsce – Kamila Dej

III miejsce – Jakub Bogusławski

Nagrodami były bony na sprzęt jeździecki (o wartości 200 zł każdy) ze sklepu Amigo z Będzina.

Kolejnym punktem projektu był happening, który przeszedł ulicami Nakła Śląskiego 4 kwietnia 2012. Zaopatrzeni w plakaty i transparenty, uczniowie ruszyli przez park, częstując napotkanych mieszkańców własnoręcznie przygotowanymi ciasteczkami oraz „chlebem z tustym”. Odwiedzili po drodze Zespół Szkół im. Kai Mireckiej oraz nakielskie przedszkole, gdzie pani Ewa Michalik poprowadziła prelekcję o dbaniu o środowisko.

W maju przyszedł czas na debatę. 28 maja był dniem, kiedy to w jednej z klas CKR młodzież rozmawiała z zaproszoną przedstawicielką Nadleśnictwa Świerklaniec o problemie dzikich wysypisk na terenie gminy i nie tylko.

Zwieńczeniem pracy nad projektem był koncert odbywający się na szkolnym parkingu 20 czerwca. Na profesjonalnej scenie zagrali: wokalista zespołu Żywioły, zespól Perhonen oraz zespól Sagittarius. W skład tego ostatniego wchodzą m.in. uczniowie CKR. Podczas koncertu mogliśmy posłuchać mocnych rockowych brzmień, rozdano także nagrody dla zwycięzców obu konkursów oraz dyplomy dla najbardziej zaangażowanych w projekt.

 

Galeria: Projekt "Dzieci nie śmieci" - ZOBACZ


 

 
 
 
 
 

Joomla Templates by Joomla51.com