"Akademia Rękodzieła" to projekt, który był realizowany na terenie Gminy Świerklaniec przez chorzowskie Stowarzyszenie Centrum Psychoedukacji i Terapii "Perspektywy" w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach; Działanie 9.5. Oddolne inicjatywy na obszarach wiejskich).

Stowarzyszenie Miłośników Nakła Śląskiego im. Jana Bursiga było partnerem tego projektu.

W sierpniu 2012 na terenie Gminy przeprowadzono rekrutację uczestników. Do udziału w projekcie zaproszono 30 osób: 27 kobiet i 3 mężczyzn.

W kolejnych miesiącach (od września do grudnia 2012) mieli oni okazję poznać rozmaite techniki rękodzielnicze, takie jak: szydełkowanie, haft, decoupage, tworzenie biżuterii i ozdób bożonarodzeniowych, a także podstawy malarstwa i rzeźby w drewnie i glinie.

Spotkania, odbywające się w sympatycznej atmosferze, prowadzone były w świerklanieckiej "Szkółce" oraz Domach Sportowca w Nowym Chechle, Nakle Śląskim i Orzechu. Prowadzącymi byli m.in. członkowie naszego Stowarzyszenia.

Zakończeniem projektu był wernisaż oraz wystawa rękodzieła, która odbyła się 13 grudnia 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury (z siedzibą w Nakle Śląskim). Na wystawę zaproszono mieszkańców Gminy, a przede wszystkim uczniów szkół znajdujących się w 4 jej sołectwach. Pokazane prace cieszyły się dużym zainteresowaniem. Z kolei wernisaż był okazją, aby po raz ostatni spotkać sie we wspólnym gronie, a także odebrać certyfikaty przewidziane dla każdego z uczestników.

 

   

 

 
 
 
 
 

Joomla Templates by Joomla51.com