Image1\
Spotkania Stowarzyszenia Miłośników Nakła Śląskiego im. Jana Bursiga odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 20:00 w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Głównej 52 w Nakle Śląskim. Zapraszamy!
 

Stowarzyszenie Miłośników Nakła Śl. - Aktualności

I Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych odbyło się 21 września w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. W wydarzeniu wzięli również udział członkowie naszego Stowarzyszenia.
Celem imprezy była integracja stowarzyszeń działających na terenie powiatu tarnogórskiego, prezentacja ich dorobku, wymiana informacji, kontaktów, nawiązanie współpracy oraz zachęcenie do aktywności społecznej.
Myślą przewodnią forum była promocja zdrowia i profilaktyka prozdrowotna. Podczas spotkania wykłady wygłosili: dr Aleksandra Sarna – psycholog, psychoterapeuta, nauczyciel akademicki w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, ekspertka znana z telewizyjnego programu „Rozmowy w toku”; Anna Bator ze Śląskiej Akademii Medycznej; Barbara Dziuk – radna sejmiku Województwa Śląskiego i prezes Tarnogórskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Klon”. Poza tym swoją działalność zaprezentował major Wojciech Musialik z Desantowej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Ożarowicach, Tarnogórska Fundacja Kultury i Sztuki – Społeczny Opiekun Cmentarza Żydowskiego, Polski Związek Niewidomych oraz Fundacja Na Rzecz Dzieci „Miasteczko Śląskie”. Umiejętności i zadania psa przewodnika zaprezentowała Barbara Brzęczek z tarnogórskiego koła Polskiego Związku Niewidomych. Jak udzielać pierwszej pomocy pokazali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakle Śląskim. Podczas forum mogliśmy również posłuchać koncertu akordeonowego w wykonaniu niewidomego artysty – Tomasza Pawlety, który wspólnie z Romanem Żurawieckim przybliżyli zasady posługiwania się pismem Braille’a.
Nasze Stowarzyszenie przygotowało wystawę eksponatów, które zostały wykonane w ramach projektu unijnego „Akademia Rękodzieła” i fotografie związane z Nakłem Śląskim.
Organizatorami przedsięwzięcia byli Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach oraz Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego w Tarnowskich Górach. Patronat medialny nad imprezą objął tygodnik „Gwarek”.

 
 
 
 
 

Joomla Templates by Joomla51.com