Image1\
Spotkania Stowarzyszenia Miłośników Nakła Śląskiego im. Jana Bursiga odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 20:00 w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Głównej 52 w Nakle Śląskim. Zapraszamy!
 

Stowarzyszenie Miłośników Nakła Śl. - Aktualności

Anna Kubik – członkini naszego Stowarzyszenia, zwyciężyła w kolejnej edycji konkursu fotograficznego „Powiat tarnogórski w obiektywie”, zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach.
Zdjęcie Anny Kubik – zatytułowane „Świerklaniec” – było jednym z niewielu, gdzie autor starał się nie tyle wiernie oddać fotografowane miejsce, ile poprzez grę światłem stworzyć niepowtarzalny klimat. Autorka zdjęcia uchwyciła przedzierające się przez zamglone niebo słońce, którego promienie przenikały kulę niesioną dłoniami nimf - znanej rzeźby, która stała kiedyś przez pałacem, tzw. "Małym Wersalem".
Warto wiedzieć, że Anna Kubik z wykształcenia jest plastykiem, prowadzi zajęcia w Gminnym Ośrodku Kultury w Świerklańcu. Jak sama mówi, bardziej niż technika interesuje ją w fotografii kompozycja.
Przypomnijmy, że celem konkursu było pokazanie atrakcji turystycznych i propagowanie walorów przyrodniczych w powiecie tarnogórskim. W trzeciej edycji konkursu wzięły udział 32 osoby, które nadesłały łącznie 94 prace. Tematem zdjęć mogły być zarówno zabytki, jak i przyroda. Drugie miejsce przyznano Markowi Kamińskiemu za fotografię komorę zawałową w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Trzecie miejsce przypadło pracy „Park w Świerklańcu” autorstwa Marcina Buze.

 

A oto zwycięskie zdjęcie:

 
 
 
 
 

Joomla Templates by Joomla51.com