Image1\
Spotkania Stowarzyszenia Miłośników Nakła Śląskiego im. Jana Bursiga odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 20:00 w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Głównej 52 w Nakle Śląskim. Zapraszamy!
 

Stowarzyszenie Miłośników Nakła Śl. - Aktualności

Miło jest nam poinformować, że Zarząd Województwa Śląskiego w ramach otwartego konkursu ofert na zadania publiczne Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury oraz ochrony i upowszechniania dziedzictwa kulturowego w 2020 r. przyznał Stowarzyszeniu dotację na realizację zadania: Spotkanie po latach w kwocie 11 000 zł.

Celem projektu jest wykazanie, w jaki sposób wartości dworskie: zachowania, obyczaje itp., reprezentowane przez rodzinę Henckel von Donnersmarck z Nakła Śląskiego, stały się – poprzez pracowników zatrudnionych w najbliższym otoczeniu rodu – elementem kultury ludowej społeczności Nakła Śląskiego.  Zadanie jest realizowane w siedzibie Centrum Kultury Śląskiej – pałacu należącym dawniej do rodziny Henckel von Donnersmarck.

Projekt będzie realizowany w okresie sierpień - grudzień 2020 r.

Głównym rezultatem będzie przygotowanie wystawy "Spotkanie po latach", jej część będzie stanowiła ekspozycję stałą Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. Wydany zostanie również katalog z wystawy.

Fot. Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śl.

 
 
 
 
 

Joomla Templates by Joomla51.com