Image1\
Spotkania Stowarzyszenia Miłośników Nakła Śląskiego im. Jana Bursiga odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 20:00 w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Głównej 52 w Nakle Śląskim. Zapraszamy!
 

Stowarzyszenie Miłośników Nakła Śl. - Aktualności

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE ŚLĄSKA AKADEMIA SENIOR@  - darmowe szkolenia dla seniorów powyżej 65 roku życia i tablet na własność po ukończeniu kursu.
W trosce o bezpieczeństwo Seniorów, Fundacja Partycypacji Społecznej w ramach projektu Śląska Akademia Senior@ wprowadziła możliwość odbywania szkoleń zdalnych (on-line), wychodząc tym samym naprzeciw sytuacji związanej z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

10-osobowe grupy uczą się obsługi laptopów, tabletów, czy smartfonów, zdobywając umiejętności poruszania się w internecie, a dzięki temu zyskują dostęp do usług, informacji i social media. Pokazane jest co można zyskać dzięki e-receptom, a także bezpiecznie i wygodnie płacić rachunki, czy dokonywać zakupów przez internet z dostawą do domu. Studenci poznają dokładnie także nowe aplikacje (np. Messengera i WhatsAppa), które mogą ułatwić im kontakt z rodziną przy pomocy otrzymanego na zakończenie kursu tabletu. Szkolenia prowadzą wyspecjalizowani Trenerzy, przygotowani do pracy z osobami starszymi, wykorzystując odpowiednie metody szkoleniowe. Kurs obejmuje 60 lub 90 godzin, które realizuje się w trakcie kilkunastu spotkań.


Proces rekrutacji do grup zdalnych:
·        Zainteresowane osoby proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 577 888 627 lub 32 496 94 88 w celu uzyskania szczegółowych informacji.
·        W trakcie rozmowy z Koordynatorem należy podać adres mailowy, na który zostaną wysłane dokumenty: (formularz rekrutacyjny wraz z załącznikami).
·        Otrzymane dokumenty wypełnione przez kandydata na Uczestnika należy w formie skanu lub zdjęcia odesłać drogą mailową, a następnie nadać do Biura Fundacji w Chorzowie w wersji papierowej.
·        Zgłoszenia będą weryfikowane w procesie rekrutacji, zgodnie z regulaminem.
·        Osoby zainteresowane otrzymują informację zwrotną.
·        Liczba miejsc jest ograniczona.

Kto może wziąć udział w grupach zdalnych:
·        Osoby, które ukończyły 65 rok życia,
·        zamieszkujące na terenie gminy deklarującej przystąpienie do projektu (lista gmin: www.cyfrowy-slask.com ),
·        posiadające dostęp do sprzętu umożlwiającego realizacje szkoleń zdalnych.

Wymagania dot. sprzętu i internetu są bardzo podstawowe.
Komputer: minimum dwurdzeniowy procesor + 2GB ramu (rekomendowane 4 rdzenie i 4GB ramu); mikrofon, głośniki (wbudowane lub zewnętrzne). Rekomendowana kamerka internetowa (wbudowana lub zewnętrzna).
System operacyjny oraz oprogramowanie: Windows 7 (i wyżej) oraz przeglądarka internetowa Google Chrome lub Mozilla Firefox.
Dostęp do internetu (minimum 0.5Mbit/sek upload oraz minimum 1Mbit/sek download).
Uwaga: Jest też możliwość uczestniczenia w zajęciach na platformie używając tabletów.

Co można zyskać:
·        Bezpłatne szkolenia kompetencji cyfrowych.
·        Praktyczne, nowe umiejętności obsługi: telefonu, komputera, internetu.
·        Grupowe działania animacyjne.
·        Certyfikat udziału w projekcie.
·        TABLET NA WŁASNOŚĆ.

 
 
 
 
 

Joomla Templates by Joomla51.com