Image1\
Spotkania Stowarzyszenia Miłośników Nakła Śląskiego im. Jana Bursiga odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 20:00 w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Głównej 52 w Nakle Śląskim. Zapraszamy!
 

Stowarzyszenie Miłośników Nakła Śl. - Aktualności

 

„Nakielskimi szlakami kultury” to najnowszy projekt realizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Nakła Śląskiego im. Jana Bursiga, finansowany w ramach zadania publicznego z dziedziny kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego Powiatu Tarnogórskiego.

Projekt przewiduje wyznaczenie ścieżek spacerowych w Nakle Śląskim, które związane są z dziedzictwem kulturowym, wykonanie zdjęć obiektów i miejsc ważnych dla społeczności lokalnej, opisanie i naniesienie ich na mapę, a następnie wydrukowanie minimum 1000 mapek.

Poprzez projekt chcemy podkreślić, że na terenie naszej miejscowości istnieją do dzisiejszego dnia zabytki oraz miejsca warte zapamiętania i pokazania. Wiele z tych miejsc ma swoje lokalne, śląskie nazwy, które funkcjonowały przez wiele lat wśród mieszkańców, jednak dla młodego pokolenia nazwy te są już nieznane.

Chcemy zachować pamięć o tych miejscach, dlatego przez najbliższe miesiące będziemy pracować nad przygotowaniem tej jakże ważnej dla nas publikacji.

 
 
 
 
 

Joomla Templates by Joomla51.com