Image1\
Spotkania Stowarzyszenia Miłośników Nakła Śląskiego im. Jana Bursiga odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 20:00 w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Głównej 52 w Nakle Śląskim. Zapraszamy!
 

Stowarzyszenie Miłośników Nakła Śl. - Aktualności

 

„Kraina miłośników” to tytuł filmu dokumentalnego, który opowiada o ciekawych mieszkańcach gminy i ich pasjach. Obraz jest owocem warsztatów filmowych, które zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Świerklańcu w 2011 roku, w ramach programu grantowego „Bank Ambitnej Młodzieży”. Jego celem była aktywizacja i integracja młodzieży z gimnazjów, zachęcenie do podejmowania inicjatyw kulturalnych, edukacyjnych.
Projekt składał się z kilku etapów. Pierwszym z nich były zajęcia teoretyczne, które prowadziła Alicja Schatton. Uczestnicy warsztatów poznali rodzaje filmów dokumentalnych, zasady ich produkcji. Nagraniem i montażem zajęła się telewizja internetowa Gwarek.tv, dzięki której film jest profesjonalnie zmontowany.
Uczestnicy warsztatów współpracowali ze Stowarzyszeniem Miłośników Nakła Śląskiego im. Jana Bursiga, chórem „Jutrzenka”, Dyskusyjnym Klubem Książki „Helikon”, Kółkiem Rękodzieła w Orzechu, UKS „Olimpijczyk” z Nowego Chechła oraz ze stadniną koni przy GOR w Świerklańcu.
„Kraina miłośników” jest dostępna na stronie www.gwarek.tv (link poniżej). Film można także wypożyczyć w bibliotece.

"Kraina miłośników"

 
 
 
 
 

Joomla Templates by Joomla51.com